Anasayfa > Sanat Haberleri > Star Wars: The Mandalorian İçin 100 Milyon Dolar Bütçe

Star Wars: The Mandalorian İçin 100 Milyon Dolar Bütçe

Disney yeni yayın platformu olacak Disney+ ile gümbür gümbür geliyor. Bu platformda yayınlanacak dizilerden biri olan Star Wars: The Mandalorian için yüksek bütçeler ayrıldığı tahmin ediliyordu. Tahminlerin aşağı yukarı doğru çıktığını söyleyebiliriz.

Görsel efektlerle dolu bir dizi çekmek kolay olmasa gerek. Üstelik adını tüm dünyaya duyurmayı başarmış bir seri için yeni bir yapım hazırlıyorsanız çok daha zor oluyordur. Çünkü beklentiler de ismin büyüklüğüyle aynı oranda artıyor. Dolayısıyla yapımcı bu beklentileri karşılamak için yüksek bütçelerle kaliteli işler yapmayı hedefliyorlar. Disney de yeni gelecek dizisi için diğer yapımlara kıyasla düşük de olsa iyi bir bütçe ayırmış.

Yayılan söylentilere göre yeni yayınlanacak olan Star Wars dizisi için bölüm başı 12,5 ile 15 milyon dolar arasında bir bütçe ayrılıyormuş. Konuyla ilgili olarak Vanity Fair isimli haber sitesine konuşan Disney CEO’su Bob Iger söylentileri doğruladı ancak net bir sayı belirtilmedi. Ne var ki dizinin ismini Google‘da aratınca açılan panelde dizinin bütçesinin 120 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Tüm Zamanların En İyi Star Wars Oyunları Bu Listede!

Bob Iger açıklamalarının devamında dizinin 2. sezonu üzerinde çalışılmaya başlandığını da belirtiyor. Ayrıca dizide Greef Carga isimli karaktere hayat verecek olan Carl Weathers dizinin inanılmaz görsel efektlere sahip olduğunu ve daha önce gördüğümüz diğer yapımlardan çok farklı olduğunu da belirtmişti.

Star Wars: The Mandalorian 12 Kasım’da Yayınlanıyor

Dizi 12 Kasım tarihinde yayın platformunun da resmi olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte yayınlanmış olacak. Üzücü olan kısım ise tahminlere göre Disney+‘ın bizim ülkemizde 2021 yılında yayına başlayacak olması.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Müzisyen, gamer, öğrenci. RPG hastası, saçında var rastası, eksik olmaz pastası, kafiyenin ustası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir