Ev / Sanat Haberleri / Howard Shore Lord Of The Rings Dizisi İçin Seçilebilir
lord of the rings dizisi

Howard Shore Lord Of The Rings Dizisi İçin Seçilebilir

Orta Dünya serisinin ünlü bestecisi Howard Shore, Peter Jackson’ın yöneteceği Lord of the Rings dizisi besteciliğini üstlenebilir.

Amazon’da yayınlanacak olan Lord of the Rings dizisi için Peter Jackson’ın eski filmlerin bestecisi Howard Shore ile iletişim halinde olduğu söyleniyor. İkonikleşmiş ve ödüllendirilmiş şarkılarıyla birçok hayranın gözdesi haline gelen Shore’un dizi için seçilebilecek olması hayranları da bir hayli sevindirdi.

Kralın Dönüşü ve Yüzük Kardeşliği filmleri ile En İyi Müzik ve Orijinal Beste Oscar Ödülü’ne layık görülmüş olan Howard Shore sadece Orta Dünya serisi ile ünlü değil tabii. Alacakaranlık ve Köstebek filmlerinin de besteciliğini üstlenmiş olan Shore, anlayacağınız üzere bir hayli yetenekli ve aynı zamanda Orta Dünya serisine olan aşinalığıyla dizi için resmen biçilmiş kaftan.

Dune 36.8 Milyon Dolarlık Gişe Yaptı

Ancak yazının başında da söylediğimiz gibi bu bilgiler söylentiler ve çeşitli kaynaklardan alınan doğruluğu tam olarak bilinmeyen bilgiler. Yeni dizinin bestesi için Howard Shore’un seçilmesi ne kadar mantıklı ve sevindirici bir haber olsa da herhangi bir resmiyeti olmadan bu habere çok bağlanmak sonradan hayranların canını yakabilir.

Dizinin çıkış tarihi ise gelecek sene 2 Eylül olarak resmi olarak açıklandı. 2 Eylül tarihini seçmelerinin nedeni ise bu tarihin Orta Dünya hikayesini ve dünyasını yaratmış olan yazar J.R.R Tolkien’in ölüm yıldönümü olması. Bu efsane hikayenin ve dünyanın kurucusuna ithafen böyle bir günü seçmeleri bizce gerçekten de hoş bir gönderme olmuş. Aynı zamanda bu hafta, Orta Dünya hikayesine göre Bilbo ve Frodo Baggins’in doğum günü olan 22 Eylül’ü ve Lord of the Rings’in yeni mobil oyununun çıkış tarihi olan 23 Eylül’ü işaretliyor.

Hakkında Sedat Erbey Helvacı

Lovecraftian olan her şeyin hastası. Savebutonu sitesinde kendi çapında yazılar yazıyor, Boğaziçi Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir